'Stadlar içerisinde en güzel proje'

Yapımına büyük bir hızla devam edilen Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor. Kaplama işinde yüzde yüze yaklaşan yüklenici firma kotluk montajı ve çim serim işinde de bir hayli mesafe kat etti.
13:15
  • 2141

'Stadlar içerisinde en güzel proje'

Yapımına büyük bir hızla devam edilen Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Kaplama işinde yüzde yüze yaklaşan yüklenici firma kotluk montajı ve çim serim işinde de bir hayli mesafe kat etti. 

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Biser İnşaat Sorumlusu Erdoğan Büber stadı normal sürenin öncesinde teslim edeceklerini açıkladı. Malatya Arena Stadı'nın ligin ikinci yarısına yetiştirilmesi için yapılan yoğun çalışmalar devam ediyor. Adeta zamanla yarışan yüklenici firma stat kaplama işini büyük oranda tamamladı. Çim serim ve koltuk montaj işine geçen firma, stadın iç bölümlerindeki eksiklikleri de büyük bir hızla gidererek, her türlü elektrik, ses, ısı, su, internet ve diğer bağlantıların alt yapılarını bitirdi.

Son yıllarda yapılan statlar içerisinde en güzel projelerden biri bu diyebilirim”

Statta gelinen son durum ile ilgili bilgiler veren Biser İnşaat Sorumlusu Erdoğan Büber, “Malatya firması olduğumuz için Malatya'ya yakışır bir stat olsun diye çaba sarf ediyoruz. Biz eksik aldığımız günden bu yana stadı bir an önce bitirmek için uğraşıyoruz. Biz ihale sürecinden önce stadı bitirmeyi hedefliyoruz. Normalde Mart 2017'ye kadar süremiz var ancak biz bu tarihten önce stadı teslim edeceğiz. Tabi hava koşulları ne getirir ne götürü onu bilemiyoruz. Bizim burada şu an en büyük olayımız havalar çok soğumadan çim olayına girmek. Koltuklarda bir tek renk sorunumuz var. Onu da yarın inşallah Ankara'daki toplantıda çözeceğiz. Şu an koltukları montaj durumuna getirdik renk seçiminden sonra tamamlayacağız. Bunların dışında çok ciddi bir işimiz kalmadı. Zaten çevre düzenlemesinde yüzde 95'i bitirdik, yarın asfalt dökeceğiz. Birkaç gün yağmur yağınca biraz işler aksadı onun dışında diğer işleri büyük oranda toparladık. Kafamızdaki işlerin planlama tarihinden daha önde ilerliyoruz. Çimimiz hazır. Ama serim aşamasına geçmek için 10 günlük bir süremiz var. Hava bozmazsa 10 gün sonra çimi sermiş oluruz. Türkiye'deki son yıllarda yapılan statlar içerisinde en güzel projelerden biri bu diyebilirim. Ben Gaziantep, Sivas, Antalya, Konya, Trabzon statlarını gezdim, Malatya Stadı gerçekten içlerinde en iyilerden biri" ifadelerini kullandı.